Pólya Lóránt
September 12, 2023
7
perc
Tudd meg hogyan alakulnak a panellakás villanyszerelés árak 2023-ban, és mik a legfőbb tényezők, amelyektől a villanyszerelés ára függ.
A panellakások villanyszerelése során sokszor felmerülő kérdés, hogy mennyibe is kerülhet az egész projekt. A költségek számos tényezőtől függenek, ezért alaposan érdemes megismerni ezeket a befolyásoló faktorokat. Alább részletesen körbejárjuk a témát, hogy pontosabb képet alkothass a költségekről és a mögöttes okokról.
Az alapszerelés a villanyszerelés fundamentuma. Minden további villanyszerelő munka erre épül, így kiemelt jelentősége van. Hogy mit is takar? Több napos munkafolyamat, melynek során eltávolítjuk a régi vezetékeket és bevezetjük az újakat.
Az alapanyagok kiválasztása döntő jelentőségű. A vezetékek, csatornák és alapvető elektromos szerelvények minősége jelentősen befolyásolja az összköltséget. Az innovatív, energiatakarékos anyagok például drágábbak, viszont hosszabb távon megtérülhetnek. Itt fontos megemlíteni, hogy az előzetes árak tájékoztató jellegűek, és a fizetendő összeg függ a ténylegesen felhasznált anyagmennyiségtől (például konnektorok és kapcsolók száma, hány méter vezetéket használtunk fel pontosan, stb.)
Mit tartalmaz az alapszerelés?
Bizonyos esetekben gyengeáramú hálózat kiépítésére is felmerül az igény az ügyfeleink részéről. Ilyenkor a gyengeáramhoz (gondoljunk csak az internet, TV, telefon eszközökre) kapcsolódó kábelek is lefektetésre kerülnek, azaz a villanyszerelés ára KOAX és UTP Cat5e vagy Cat6e kábeleket is magában foglal.
Az alapszerelés nem egyszerű feladat. A munka minősége alapvetően befolyásolja a rendszer hosszútávú megbízhatóságát. Fontos, hogy megbízható szakértőt válasszunk, mivel az elektromos hálózat biztonságos kialakítása alapvető jelentőségű a családi ház vagy panel lakás lakóinak testi épsége érdekében.
A munkadíj tartalmazza például a tervezést, a villanyszereléssel együtt járó kőműves munkákat (például bontás, vakolás), a kábelezést, stb. Azaz a teljes körű munkafolyamatot ami egy panellakás vezetékcseréje megkíván.
Az előzetes árajánlat sok esetben szerepelteti a munkadíj összegét, ezek a számok azonban általában tájékoztató jellegűek, és függnek a ténylegesen elvégzett munkától. Gondolj csak bele: a villanyszerelő szakembernek sincs röntgen szeme, amivel átlátna a falon és pontosan fel tudná mérni, hogy mennyire elavult a panellakás komplett elektromos hálózata.
Az elektromos rendszer felújítása után természetesen nem láthatók a vezetékek, igaz? Ez úgy lehetséges, hogy a szerelési munkálatok során beépítjük őket a falba, tehát például stukatúr gipszet használunk fel, vagy éppen szerelvény dobozt. Ez esztétikai szempontból és a villamos hálózat biztonsága szempontjából egyaránt fontos.
A biztonsági eszközök, amelyek elengedhetetlenek számunkra, az anyagköltség részét képezik. A hatékony áramelosztás és a túláram elleni védelem érdekében szükséges kismegszakítókat használunk, míg a hibaáram-védelemhez az erre a célra kialakított „Fi-relé”-t (amit hivatalosan ÁVK-nak, azaz áramvédő-kapcsolónak nevezünk) alkalmazzuk. Ezen eszközöket egy modern lakáselosztóban tároljuk. Többnyire a Schneider Electric Resi9 sorozatát használjuk, de ha ez nem áll rendelkezésre, akkor a Legrand vagy az Eaton hasonló termékei válnak elsődlegessé.
A szerelvények beszerelése során a kiválasztott eszközök és a beszerelés módja egyaránt fontos szerepet játszik.
Szerelvények minősége: Kiválasztáskor figyelembe kell venni az eszközök élettartamát, funkcionalitását és a design-t. A modern technológia lehetővé teszi, hogy az eszközök egyre kompaktabbak és energiatakarékosabbak legyenek.
A beszerelés kihívásai: A modern eszközök bekötése különleges készségeket és tudást igényelhet, például az intelligens otthon rendszerek esetében.
Az ajánlat nem tartalmazza a szerelvények és lámpák költségét vagy beszerzését.
Miután a munka befejeződött, listázunk minden szükséges konnektort és kapcsolót. Sokféle típus és stílus közül választhatnak ügyfeleink, azonban szívesen ajánlunk megbízható márkákat és segítünk a beszerzésben is
A panel lakás villanyszerelési költségek nem fedezik a potenciális teljesítménybővítés díjat. Ha azonban erre is szükséged van, jelezd munkatársunk felé, és egyedi árajánlatba foglaljuk ezt is. A szükséges teljesítménybővítést a felmérés vagy az elektromos eszközök számának ismeretében tudjuk meghatározni, és a további lépéseket egyeztetjük.
A villanyszerelés költségeit sok minden befolyásolja, nem csak az anyagok és a munka ára.
A panellakások villanyszerelési költségei számos tényezőtől függnek, beleértve az anyagok minőségét, a lakás méretét és korát, valamint a teljesítménybővítés szükségességét. Az alapszerelési munka kritikus fontosságú, és a munka minősége meghatározza a hosszútávú megbízhatóságot. A kiválasztott anyagok és eszközök minősége, valamint a modern technológiák bevezetése befolyásolják az összköltséget. A villanyszerelés árak nem tartalmazzák a szerelvények és lámpák költségét vagy beszerzését. Megbízható szakértőink szívesen állnak rendelkezésedre, ha bármilyen további kérdésed van, vagy szeretnél egy ingyenes, egyedi árajánlatot.
A panellakások villanyszerelésének felülvizsgálatát javasolt legalább 10 évente elvégezni, hogy biztonságban maradjon az elektromos rendszer. Ha a rendszer elöregedett, elavult vagy nem felel meg a jelenlegi szabványoknak, akkor cserét javasolunk.
A villanyvezeték cseréjének költsége több tényezőtől függ, mint például az anyagminőség, a munkaórák száma, és a lakás állapota. A villanyvezeték áthúzásának előfeltétele, hogy a meglévő hálózat korszerűsítésre szoruljon, illetve hogy a falak és a szerelvények állapota lehetővé tegye a munkálatokat.
Ezt a témát részletesen egy következő cikkünkben tárgyaljuk majd. Általánosságban azonban elmondható, hogy a családi házaknál a villanyszerelés ára a ház méretétől, az anyagminőségtől és a munka bonyolultságától függ. Egy nagyobb házban több vezetékre, eszközre és munkaórára lehet szükség, ami növeli a költségeket. Kérd ingyenes árajánlatunkat bizalommal!